Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pałacowe spotkania z historią

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Oddział Gminny w Siekierczynie

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest ogólnopolską pozarządową organizacją pożytku publicznego zrzeszającą osoby fizyczne i prawne działające na rzecz i dla dobra dzieci.

Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Siekierczynie został reaktywowany w 1990 roku na bazie poprzedniego, który funkcjonował przy tutejszej szkole podstawowej.  Członkami założycielami nowej organizacji byli: Elżbieta Łuksza, Jolanta Napadłek (z-ca prezesa), Grażyna Kania (komisja rewizyjna), Irena Cwynar (komisja rewizyjna), Halina Sałęga (członek zarządu), Halina Wójcik (członek zarządu), Ryszard Zielonko (skarbnik), Edward Cwynar, Wiesław Moroz (komisja rewizyjna)i Bogusław Kulszewicz (prezes zarządu).

Realizując cele statutowe siekierczyńscy działacze TPD w ciągu ostatnich 30 lat działalnościorganizowali takie przedsięwzięcia jak: zabawy choinkowe z paczkami dla dzieci, akcje dożywiania, zbiórki odzieży i żywności, festyny z okazji Dnia Dziecka oraz zimowy i letni wypoczynek dzieci. Do najbardziej znanych, nawet poza granicami gminy Siekierczyn i powiatu lubańskiego, należą zimowiska narciarskie w Republice Czeskiej oraz obozy rowerowe TPD w Borui (woj. wielkopolskie). Z tych form wypoczynku w ciągu ostatnich trzech dekad skorzystało około 1500 dzieci.

Działania na rzecz dzieci Oddział Gminny TPD w Siekierczynie opiera przede wszystkim na społecznej pracy swoich członków oraz na wsparciu sponsorów. Najważniejsze akcje siekierczyńskie TPD organizuje przy ścisłej współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Siekierczynie oraz władzami samorządowymi gminy Siekierczyn i gminy Siedlec. Siedzibą siekierczyńskiego Oddziału Gminnego TPD jest Dom Kultury w Siekierczynie.

Kontakt:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Oddział Gminny w Siekierczynie

59-818 Siekierczyn 1 (Dom Kultury)

Tel. 75 722 17 77 e-mail: gokis@siekierczyn.pl

Nr konta: 46 8392 0004 5500 3375 2000 0010