Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty

7 stycznia br. rozstrzygnięto zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Szkołę Podstawową w Siekierczynie Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Do konkursu zgłoszono 13 prac wykonanych przez dzieci w wieku 5-14 lat. Przy budowie szopek użyto różnych materiałów takich jak: drewno, słoma, papier, glina itp. Wszystkie charakteryzowały się wysokimi walorami artystycznymi, dlatego też jury oceniając je miało bardzo trudne zadanie. W efekcie przyznano 3 równorzędne pierwsze miejsca, 2 – drugie i 4 – trzecie.

Pierwsze miejsca zajęli - Julia i Natalia Brykner(praca zbiorowa), Maja Furdykoń i Dominik Gembus, na drugim znaleźli się - Lena Ostrowska oraz Lena Wójciak i Milena Małkiewicz(praca zbiorowa), a na trzecim – Wiktoria i Krystian Rosa(praca zbiorowa), Wiktoria Skóra, Julia Dolińska i Aleksandra Kunec.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Szkołę Podstawową w Siekierczynie oraz Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Podobne konkursy szopek były już wielokrotnie organizowane w naszej gminie, jednak nigdy nie cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem. Jest to tym bardziej godne podziwu, gdyż impreza ta zorganizowana została w warunkach panującej w naszym kraju pandemii, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Brawo dzieci, tak trzymać !

Bogusław Kulszewicz