r. Gmina Siekierczyn   |   BIP   |   GOKiS Siekierczyn
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie
Zaręba, ul. Osiedlowa 29
59-800 Lubań
tel./fax: 75 7221732
e-mail:  
AKTUALNOŚCI   |   O NAS   |   KONTAKT
TOWARZYSTWO CYKLISTÓW „ORZEŁ”

Towarzystwo ma za zadanie propagowanie turystyki rowerowej, jako formy czynnego wypoczynku wśród mieszkańców gminy Siekierczyn, i nie tylko, gdyż znaczna część członków pochodzi z gmin sąsiednich.

W skład zarządu tej organizacji wchodzą: Czesław Zarzycki – prezes, Bogusław Kulszewicz – wiceprezes, Jolanta Napadłek – skarbnik oraz Sławomir Przeworski i Marek Płochocki – członkowie.

Towarzystwo kontynuuje prawie stuletnią tradycje kolarstwa w gminie Siekierczyn. Nazwa „Orzeł” również nie jest przypadkowa gdyż nawiązuje do przedwojennego Radtfarklub „Adler” Ober-Geisdorf, który miał siedzibę właśnie w Siekierczynie.

Towarzystwo Cyklistów „Orzeł”

Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie organizuje wycieczki i rajdy rowerowe zarówno po polskich, jak i zagranicznych trasach rowerowych. W ciągu ostatnich kilku lat siekierczyńscy cykliści zorganizowali wiele atrakcyjnych imprez rowerowych. Do największych przedsięwzięć należą: rajd rowerowy „Z Siekierczyna do Mrzeżyna”, rajd rowerowy na Mazury i spływ kajakowy po Jezioraku, rajd rowerowy do Szwajcarii Czeskiej oraz rajd na Pojezierze Drawskie.

Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” Towarzystwo Cyklistów „Orzeł”

Najwytrwalsi członkowie Towarzystwa Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie potrafią przejechać dziennie na rowerze ponad 200 km.

Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” Towarzystwo Cyklistów „Orzeł”
Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
© GOKiS Siekierczyn - 2011